Ödem söktürücü ve kilo vermeye yardımcı olan dukan birası nedir nasıl yapılır? Ne zaman içilir? Faydaları neler? Zararları da var mı? Yapımı kolay ve lezzetli.

Dukan Birası Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? Faydaları

Ödem söktürücü ve kilo vermeye yardımcı olan dukan birası nedir nasıl yapılır? Ne zaman içilir? Faydaları neler? Zararları da var mı? Yapımı kolay ve lezzetli.

Ödem söktürücü ve kilo vermeye yardımcı olan dukan birası nedir nasıl yapılır? Ne zaman içilir? Yapımı kolay ve lezzetli olan bu içeceğin faydakarı neler? Zararları da var mı? Bu yazıda bunlara bakacağız. Dukan birası nasıl yapılır

Dukan diyeti protein diyetine benzeyen bir düşük karbonhidrat yüksek protein diyetidir. Karbonhidrat alımını kısıtlı seviyede destekleyen başarılı bir diyet türüdür. Dukan diyeti yapanlar paketlenmiş ürünler yememeli ve olabildiğince doğal ve organik beslenmelidir.

İşte tam bu noktada evde yapabileceğiniz doğal ve lezzetli tarifler de bu listeye girmeye başlıyor. Tıpkı dukan birası gibi.

Dukan birası nedir? Nasıl yapılır?

Dukan birası yapımı oldukça kolay ve pratiktir. Evdeki malzemelerle her an harika bir ödem atıcı içecek hazırlayabilirsiniz.

  • 1 litre temiz içme suyu
  • 2 yemek kaşığı yeşil çay
  • 1 adet maden suyu
  • 1 adet limon
  • 5 adet karanfil
  • Yarım çay kaşığı toz zencefil

Şimdi tarife geçelim. 1 litre suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kısın ve içine yeşil çay, toz zencefil (veya taze kök zenfecili keserek), karanfil ve 1 limonun rendelenmiş kabuğunu atın. 5 dakika kadar kısık ateşte tutun ve altını kapatın.

Dukan birası ne işe yarar? Faydaları

Karışımı soğutun. Daha sonra içine limon suyu ve maden suyunu ekleyin. İyice karıştırın. Ödem atan yeşil çay limon soda karışımı elde etmekle kalmayıp bu tarifle aynı zamanda özellikle karın göbek yağlarından kurtulmanızı destekleyecek bir içecek hazırlamış olurunuz.

Bu kadarla da kalmaz içine eklediğimiz toz zencefil hem bağışıklık sisteminizi güçlendirir hem de metabolizmanızı hızlandırır.

Dukan birası tarifi faydaları

Peki zararları var mı? Yeşil çayda kafein var. Bu yüzden karışımı sabahtan hazırlayıp, içindeki malzemelerin de etkisinin azalmaması için gün içinde bitirmeniz tavsiye edilir. Akşam saatlerine kalmaması önerilir.

Dukan birası kullananlar düzensiz kalp atışı ve baş ağrısı gibi bir etkiyle çok nadiren karşılaşabilirler. Bu durumda yeşil çayın miktarını azaltmaları gerekir.


Dukan Birası Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? Faydaları


Greyfurt kötü kolesterol seviyesini %10 azaltır. Atardamarlardaki daralma olasılığını %40 azaltır. İltihaplanmayı engeller.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler