İran asıllı Younan Nowzaradan, TLC Ağır Yaşamlar programında obez kişilere kilo verdiren bir diyet listesi uyguluyor. Dr Nowrazadan diyeti nedir? Nasıl yapılır?

Dr Nowzaradan Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Diyet Listesi

İran asıllı Younan Nowzaradan, TLC Ağır Yaşamlar programında obez kişilere kilo verdiren bir diyet listesi uyguluyor. Dr Nowrazadan diyeti nedir? Nasıl yapılır?

İran asıllı Younan Nowzaradan, TLC Tv Ağır Yaşamlar programında obez kişilere kilo verdiren bir diyet listesi uyguluyor. Dr Nowrazadan diyeti nedir? Nasıl yapılır?

11 Kasım 1944 doğumlu olan Dr. Now, Tahran Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Amerika da yaşıyor ve tıpkı medarı iftiharımız olan Dr. Mehmet Öz gibi mesleğinin yanı sıra orada sunuculuk ve yazarlık yapıyor. dr nowzaradan diyet listesi
Kendisi damar cerrahisi ve obezite cerrahisi alanlarında uzman. Yıllık 5.5 milyon dolar kazanıyor. Danışanlarına operasyon öncesi ve sonrası beslenme listesi veriyor ve buna mutlaka uymaları gerektiği konusunda da çok ısrarcı. Yoksa ameliyatı yapmayı kabul etmiyor.

Dr. Nowrazadan diyet listesi

Dr. Nowrazadan diyet listesi sabah, öğlen, akşam ve ara atıştırmalıklar olarak hazırlanmış bir liste. Buna uymayanları operasyona almıyor.
 • Kahvaltı : Pişmiş yulaf ezmesi, haşlanmış yumurta, öğütülmüş keten tohumu, badem yağı, muz, ıspanak, mantar, tatlı patates, düşük şekerli tahıl, yağsız süt
 • Öğle yemeği : Tavuk göğsü, akdeniz salatası, zeytinyağı, avokado salatası, ton balığı, az yağlı peynir, brokoli, havuç, bir dilim tam buğday ekmeği
 • Akşam yemeği : Yeşil bezelye, mısır, karnabahar, ızgara mantar, ızgara hindili burger, karides, esmer pirinç, fırında kuşkonmazla pişmiş somon, bol salatayla beraber ızgara tavuk göğsü
 • Atıştırmalıklar : Bebek havuç, yoğurt, salatalık, az yağlı süzme peynir, ızgara tarçınlı ananas, ay çekirdeği, az yağlı mozzarella peyniri

Listedeki yiyeceklerden seçerek kişiye özel bir program hazırlıyor ve günlük 1200 kaloriye tamamlıyor.

Operasyon sonrası da tam tahıllılar, süt ürünleri, yağlar, sebzeler ve meyvelerden oluşturduğu bir protokol uyguluyor. Şeker ve karbonhidrattan uzak beslenmeye önem veriyor.

Hızlı kilo vermek zararlı mı? Çok hızlı bir şekilde kilo verildiğinde vücut yok olacağını düşünüp strese girer. Bu stresle birlikte hormonal denge de bozulur. Ayrıca deride sarkmalar da meydana gelir.

Tüp mide ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenler

Sadece estetik kaygıyla yapılmaması gereken bir bir operasyondur. Kişinin kilo verememe veya hayatını kaybetme riski olduğu, tüp mide ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenler arasında en önemlisidir.

Pek çok diyet çeşitleri denemiş, defalarca spor salonuna yazılmış ancak sürekli kilo alarak her geçen gün kiloya bağlı olarak hastalıklarına bir yenisi eklenmeye başlamış olan kişilere yapılan bir operasyondur.
 • Reflü
 • Anesteziye bağlı komplikasyonlar
 • Deri sarkması
 • Kronik mide bulantısı ve kusma
 • Özofagusta açılma
 • Bazı yiyecekleri yiyememek
 • Enfeksiyon
 • Kaçak riski
 • Kilo verememek
 • Tekrar kilo almak
 • Ölüm riski

Bu operasyonu olduktan sonra bir daha asla kilo almayacaksınız diye bir şey söz konusu değildir. Mide esnek bir organdır. Ve obezite büyük oranda psikolojik bir sorundur. dr nowzaradan öncesi sonrası
Elbette tüp mide ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakıldığında aradaki fark çok büyük. Ancak bu hale gelmek kolay değil. Operasyon sonrası da çok ciddi bir diyet ve spor programı uygulamak gerekiyor.

Bu durumda insanın aklına o zaman ameliyat olmadan önce bu kadar spor ve diyet yapsaydın? sorusu geliyor.

Obez biri nasıl zayıflar? Fazla kilolardan nasıl kurtulur?

Öncelikle kişi neden obez oldu? Bu soruya odaklanmak gerekir. Hayatındaki sorunlar öncelikli olarak bir psikolog tarafından değerlendirilmeli. Obez biri nasıl zayıflar? Terapi, spor ve diyet üçlüsü ile birlikte bir program içine girmelidir.

Daha önce fedalarda kilo vermeyi denemiş, spor salonuna yazılıp kısa süre gidip bırakmış olabilir. Bu noktada motivasyon eksikliği olduğu açıktır. Terapist bunun kaynağını çözümlemelidir.

Fazla kilolardan nasıl kurtulurum? Size kilo aldıran yiyecekler, bunları ne zaman ve nasıl yediğiniz, hayatınızda çözülmemiş olan sorunlar, yaşam kaliteniz gibi konulara odaklanarak.

Belki de şimdiye kadar yaptığınız diyetlerin hiçbiri size hitap etmedi. Daha profesyonel bir ekiple çalışmanız gerekiyor olabilir. Çünkü obez bir kişiye ekmeği kes, tamam demek çözüm değildir.

Yeme bozukluklarının altında psikolojik sebepler de vardır. Kişi bunları çözüp, hayatına sağlıklı beslenme, spor, meditasyon gibi yenilikler getirdiğinde kilo verememesi imkansızdır.


Dr Nowzaradan Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Diyet Listesi


Greyfurt kötü kolesterol seviyesini %10 azaltır. Atardamarlardaki daralma olasılığını %40 azaltır. İltihaplanmayı engeller.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler