Domatesin Faydaları

Domatesin Faydaları

Anti kanserojen olan domatesin faydaları nelerdir? Domates doğal kükürt, fosfor ve organik sodyum kaynağı.

Domatesin Faydaları

Anti kanserojen olan domatesin faydaları nelerdir? Domates doğal kükürt, fosfor ve organik sodyum kaynağı.

Domatesin faydaları nelerdir?

Bol ve çeşitli vitaminleri, mineralleri ve faydalı organik asitleri ile tıbbi değeri çok yüksek bir sebze olan domates, vücuda kükürt, fosfor ve organik sodyum verir.

domatesin

Domatesle gelen sağlık

Bir domatesteki C vitamini, tavsiye edilen günlük miktarın yüzde 50'sinden fazladır. Domatez damarları yumuşatır, kanı durultur, üre miktarını düşürür, vücudu gençleştirir, kalp, karaciğer, böbrek bozuklukları ve şekerliler için çok faydalıdır. Domates, böbrekleri çalıştırarak bol idrar söktürür. Vücutta biriken üre asidi ve ürat tuzlarını eriterek idrarla dışarı atar, vücutta biriken suyu boşaltır.

Domates anti kanserojen

Domates ayrıca çok önemli bir anti kanserojendir. Domatez C ve E vitaminleri içerir, zengin bir potasyum kaynağıdır ve çok az miktarda tuz bulundurur. Yüksek kan basıncını düşürmeye yardımcı olur ve vücudun su tutmasını engeller bu yüzden zayıflama diyetlerinde de önemli yer alır. Domates hazmı kolaylaştırır, özellikle nişastalı yiyeceklerin (hamur işleri, kuru erzak) kolay sindirilmesini sağlar. Kabuk ve çekirdekleriyle bağırsakları harekete geçirerek kabızlığı önler.


Domatesin Faydaları : Kükürt fosfor organik sodyum anti kanserojen kolay sindirilmesi domates kabızlığı önler domatez damarları yumuşatır kanı durultur üre miktarını düşürür
Domatesin Faydaları hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz sayfadasınız. Kükürt fosfor organik sodyum anti kanserojen kolay sindirilmesi domates kabızlığı önler domatez damarları yumuşatır kanı durultur üre miktarını düşürür konularında merak ettiğiniz ve bilmek istediğiniz her şeye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.