Doğum kontrol hapları kullanmak kilo yapıyor mu? Doğumkontrol hapları kullanırken zayıflama ve diyet.

Doğum Kontrol Hapları

Doğum kontrol hapları kullanmak kilo yapıyor mu? Doğumkontrol hapları kullanırken zayıflama ve diyet.

Doğum kontrol hapı kilo aldırır

Tam olarak doğum kontrol hapları kilo aldırır denemez ama kilo almayı destekler. Çünkü doğum kontrol ilaçları vücutta ödem yapar bu ödem de bir müddet sonrasında vücuttaki yağ oranında artış sağlamaya başlar.

Doğum kontrol ilacı kullanıyorsanız

Mutlaka günlük hareketlerinizi arttırmalısınız ve günde en az iki litre su içmelisiniz. Ancak bu şekilde doğum kontrol ilaçlarının yarattığı ödemden daha az etkilenebilirsiniz. Aksi halde kilo almanız kaçınılmaz olur.

hamilelik doğum kontrol hapları

Doğum kontrol ilaçlarıyla birlikte

Mutlaka spor yapmalısınız, düzenli beslenmeli kahvaltıyı kesinlikle atlamamalısınız. Öğlen yemeğinizde karbonhidrat ve proteini birlikte tüketmeye çalışın. Akşam yemeğini yedikten sonra tekrar bir şeyler yemek isterseniz, bu öğünününüzün uyumadan önce mutlaka en az 2 saat öncesine denk gelmesine çalışın. Kepekli ekmek mutlaka yemeniz gerekenler arasındadır.

Abur cuburu değiştirin

Evinize aldığınız abur cubur bol yağlı yiyecekler yerine meyve, ceviz, kefir gibi besinleri abur cubur olarak görmeye başlayın. Yemek aralarında atıştırmak için bu gıdaları tercih edin. Ve alışverişe gittiğiniz zaman alacakalrınız dışında o anda canınızın çektiği diğer abur cuburlardan almayın.


Doğum Kontrol Hapları : Doğum kontrol hapları doğum kontrol ilacı doğum kontrol kilo zayıflamak doğum kontrol ilacı kilo vermek diyet doğum kontrol ilacı


Zencefil ve zerdeçal iki muhteşem koruyucudur. Gripten kansere kadar çoğu hastalığın önlenmesinde, bağışıklık sistemini güçlendirmede ve iltihap gidermede vazgeçilmezlerdendir.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler