Doğum kontrol hapları kullanmak kilo aldırır mı? Doğum kontrol hapları kullanırken zayıflama ve diyet.

Doğum Kontrol Hapları Kilo Aldırır Mı? Zararlı Mı?

Doğum kontrol hapları kullanmak kilo aldırır mı? Doğum kontrol hapları kullanırken zayıflama ve diyet.

Doğum kontrol hapları kilo aldırır mı

Tam olarak doğum kontrol hapları kilo aldırır denemez ama kilo almayı destekler. Çünkü doğum kontrol ilaçları vücutta ödem yapar bu ödem de bir müddet sonrasında vücuttaki yağ oranında artış sağlamaya başlar.

Doğum kontrol ilacı kullanıyorsanız

Mutlaka günlük hareketlerinizi arttırmalısınız ve günde en az iki litre su içmelisiniz. Ancak bu şekilde doğum kontrol ilaçlarının yarattığı ödemden daha az etkilenebilirsiniz. Aksi halde kilo almanız kaçınılmaz olur.

hamilelik doğum kontrol hapları

Doğum kontrol ilaçları kilo aldırır mı? Doğum kontrol hapları kullanırken

Mutlaka spor yapmalısınız, düzenli beslenmeli ve öğünlerinizde antienflamatuar gıdalar tüketmelisiniz. Öğlen yemeğinizde sağlıklı karbonhidrat ve proteini birlikte tüketmeye çalışın. Akşam yemeğini yedikten sonra tekrar bir şeyler yemek isterseniz, bu öğünün uyumadan önce mutlaka en az 2 saat öncesine denk gelmesine çalışın. Ekmek, şeker, alkol ve sigara tüketiminden uzak durmalısınız.

Doğum kontrol hapı şişmanlatır mı? Zararlı mı?

Evinize aldığınız abur cubur bol yağlı yiyecekler yerine meyve, ceviz, kefir, su kefiri gibi besinleri abur cubur olarak görmeye başlayın. Yemek aralarında atıştırmak için bu gıdaları tercih edin. Ve alışverişe gittiğiniz zaman alacaklarınız dışında o anda canınızın çektiği diğer abur cuburlardan almayın.

Doğum kontrol haplarını uzun süre kullanmak, kısırlığa sebep olmaktadır. Bununla ilgili yapılan pek çok araştırma vardır. En uygun korunma yöntemi kondom kullanımıdır.


Doğum Kontrol Hapları Kilo Aldırır Mı? Zararlı Mı?


Potasyum çok önemli! Mutlaka domates, ıspanak, üzüm ve muz yiyin.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler