Diyette psikolojinin önemi. NLP yöntemiyle rejim zayıflama kilo vermek diyete hazırlanmak.

Diyete Psikolojik Olarak Hazırlanmak

Diyette psikolojinin önemi. NLP yöntemiyle rejim zayıflama kilo vermek diyete hazırlanmak.

Diyete niyet

Diyet yapmaktan çok diyet yapmaya hazırlanmak önemlidir. Çok iyi bir hazırlanma ile diyetten verim alınabilir. Altı ayda 22 kilo vererek, 97 kilodan 75 kiloya kolaylıkla düşen birini yakından gözlemlediğimde; en büyük etkenlerden birinin diyete hazırlık dönemi olduğunu fark ettim.

En iyi zayıflama yöntemi

Etrafa kilolu halinizin resimlerini yerleştirin. Bir dönem zayıflamışsanız kesinlikle o resimleri ortaya koymayın. Bu çok sık yapılan bir hatadır. Şişman haliniz her zaman gözünüzün önünde olmalı zayıf haliniz değil.

Liste incelemesi

Listenize yazdığınız herşeyi gözünüzün önüne getirin. Mesela zayıflamış olduğunuzu düşünün. Karnınız ve bacaklarınız eğilerek ayakkabınızı bağlamanıza engel olmuyor. Rahatlıkla eğilip bağlayabiliyorsunuz. Gözünüzde bu sahneyi canlandırın. Tamamen hazır ve inançlı mısınız? "Hiç bir şey beni kilo vermekten alıkoyamaz. Bunu yapacağım ve zayıflayacağım" diye düşünüyorsunuz. Bunu içinizden tekrar edin.

Diyette görsellik çok önemli

Şişman halinizdeki fotoğraflarınızı en çok baktığınız ve bulunduğunuz yerlere yerleştirin. Sürekli gözünüzün önünde olsun. Böylece diyete hazırlık döneminde, bu memnun olmadığınız halinizi sürekli görüp beyninizin uyarılmasına yardımcı olacaksınız. Gözleriniz zaten zayıf olan resimlerinizi görürse bu uyarılma gerçekleşmez.

Diyete hazırlık döneminde psikolojinin önemi

Zayıflamayı ve diyet yapmayı her şeyden çok istemelisiniz. Kilolu halinizin, neleri yapmanızı engellediğini düşünün ve bir liste yapın. Zayıfken neler yapabiliyordunuz? Ya da zayıf olsanız neler yapabilirsiniz ve şu anda neler yapamıyorsunuz? Detaylı bir liste yazın. Sadece düşünmek yeterli olmaz mutlaka listeyi oluşturun.

Zayıfladığım zaman

1. Eğilerek ayakkabılarımı bağlayabilirim.
2. Mini etek giyebilirim.
3. Üzerime oturan kıyafetler giyebilirim.
4. Uzun mesafeleri yorulmadan yürüyerek gidebilirim.
5. Çok daha enerjik ve hareketli olabilirim.
6. Topuklu ayakkabılar giyebilirim.
....................................

Listeyi hazırlarken düşünün

Listenize yazdığınız herşeyi gözünüzün önüne getirin. Mesela zayıflamış olduğunuzu düşünün. Karnınız ve bacaklarınız eğilerek ayakkabınızı bağlamanıza engel olmuyor. Rahatlıkla eğilip bağlayabiliyorsunuz. Gözünüzde bu sahneyi canlandırın.

Zayıf insanları inceleyin

Zayıf insanların nasıl hareket ettiğini, nasıl yürüdüğünü, nasıl konuştuğunu, nasıl oturup kalktığını inceleyin. Neler giyindiğine bakın, bardağı nasıl tuttuklarından yemeği nasıl yediklerine ellerindeki torbaları nasıl taşıdıklarına kadar dikkatle inceleyin.

Siz de zayıfladığınızda bu şekilde hareket edeceksiniz. Rahat ve sorunsuz pek çok hareketi yapabileceksiniz. Bacak bacak üstüne atıp oturabileceksiniz, bağdaş kurabileceksiniz, gözlemlediğiniz zayıf insanlar gibi yürüyeceksiniz, onlar gibi giyinebileceksiniz.

Zayıflamaya hazır mısınız?

Tamamen hazır ve inançlı mısınız? "Hiç bir şey beni kilo vermekten alıkoyamaz. Bunu yapacağım ve zayıflayacağım" diye düşünüyorsunuz. Bunu içinizden tekrar edin. Sesli tekrar edin. Arkadaşlarınıza ve etrafınızdaki insanlara bunu sesli olarak söyleyin.


Diyete Psikolojik Olarak Hazırlanmak : Diyete niyet en iyi zayıflama yöntemi diyet liste incelemesi diyette görsellik zayıflama yöntemleri diyete hazırlık döneminde psikolojinin önemi kilo vermek


Çay veya kahve içerken içine hindistancevizi yağı ya da tereyağı ekleyin. Hem kahvenin zararını azaltır hem de enerji verir.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler