Diyetisyenle kilo vermek. Protein karbonhidrat tek gıda diyeti bilinçli zayıflamak.

Diyetisyenle Zayıflamak

Diyetisyenle kilo vermek. Protein karbonhidrat tek gıda diyeti bilinçli zayıflamak.

Diyet yaparken diyetisyen seçimi çok önemli

Diyet yapmaya karar verdiniz. Artık zayıflamak kilo vermek istiyorsunuz ve bunu herşeyden çok istiyorsunuz. Kendi kendinize uygulayacağınız diyetler yaparsanız veya sağdan soldan "bu rejimle çok kilo vermiş" ya da "böyle yiyerek çok zayıfladım" diyenlere kulak asarsanız bu istek ve azminiz tamamen boşa gider.

Protein diyeti karbonhidrat diyeti

Belki de kaç kere zayıflamayı kafaya koyup o uyduruk ve en çok bilinen protein diyeti karbonhidrat diyetinden yaptınız. Hepsinin sonu hüsranla bitti. Başta çok işe yarıyormuş gibi gelen bu tek gıda diyeti ne kadar sağlıksız ve sonradan daha da çok kilo almanızı kolaylaştıran diyetlerdir oysa.

Zayıflama koçu

Diyetisyeniniz sizin zayıflama koçunuz olacak. Yani psikolojik olarak da yanınızda olacak zayıflayacağınız bu dönemde. O yüzden, diyetisyeninizi güvenebileceğiniz bir kişi olarak seçmelisiniz.

Diyetisyen araştırması

Hemen diyetisyen araştırmaya başlayın. İnternet, gazete, dergi gibi görsel yayınlardan çok özel tıp merkezleri, hastane diyetisyenleri, sağlıklı beslenme merkezleri gibi bilinen yerleri tercih edin. Buraların fiyatı belki daha yüksek olabilir. Ama şunu sakın unutmayın, günümüzde her türlü meslek istismar edilmekte ve malesef diyetisyen adı altında da böyle dolandıcılar var ve insan sağlığı gibi önemli bir konuyla oyun oynamaktan hiç çekinmiyorlar. Hem de üç beş kuruş için. Siz işinizi garantiye alın, bilindik bir yere başvurun.

Diyetisyenle görüşme

Diyetisyeniniz sizin zayıflama koçunuz olacak. Yani psikolojik olarak da yanınızda olacak zayıflayacağınız bu dönemde. O yüzden, diyetisyeninizi güvenebileceğiniz bir kişi olarak seçmelisiniz. Ona herşeyi açıkça sorabilmelisiniz. İhtiyacınız olduğunda, ya da diyet listenizle ilgili tereddütler yaşadığınızda hemen müdehale edebilecek birisiyle birlikte çalışmalısınız.

Diyetisyenle görüşmede dikkat edilmesi gerekenler

Diyetisyenel görüştüğünüzde size ilk işlemlerin neler olduğunu söylemesini isteyin. Yani "ben karar verdim zayıflamak istiyorum şimdi ilk iş olarak ne yapmalıyım? Hemen rejime mi başlıyoruz yoksa herhangi bir tıbbi tetkik gerekli mi?" diye sorun. Eğer hiç bir şey gerekli değil hemen başlayalım derse oradan arkanıza bile bakmadan uzaklaşın.

Çünkü diyetisyen rejim programına başlamadan önce :
mutlaka

- size kolestrol testi yapmak zorundadır
- herhangi bir hastalığınız olup olmadığını sormak zorundadır
- tiroid bezlerinizle ilgili test yapmak zorundadır
- kan şekerinizi ölçmek zorundadır
- vücudunuzdaki yağ oranını, su oranını test etmek zorundadır.

Onlar eskidendi

Sizi kandırmak için "bu testler eskidendi artık bunlara hiç gerek yok" diye konuşmaya başlayan dolandıcırılara inanmayın. Bu testler asla eskimez ve yapılması mutlak testlerdir.

Testlerinizi yaptırın ve diyetisyeninize şu anda neler yemekten hoşlandığınız, neleri asla yemek istemediğiniz gibi beslenme tercihleriniz hakkında bilgi verin. Bu bilgileri verdiğinizde, diyetisyeniniz bunlara uygun diyet listeleri hazırlar böylece rejim yapmak sizin için işkence olmaz.

Eğer, "diyetisyene gitmekle uğraşamam", "o kadar parayı neden ona vereyim? ben kendim de zayıflarım", "arkadaşım, bir diyet yaptı ve çok zayıfladı, onun listesini alıp öyle zayıflarım" veya "bir tanıdığım diyetistyene gitti zayıfladı, ben de onun listesini kullanırım" gibi düşüncelere sahipseniz ne kadar yanlış bir fikirde olduğunuzu size gösterebilecek olan manken diyeti isimli yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.


Diyetisyenle Zayıflamak : Diyet diyetisyen diyetisyen rejim programı zayıflamak kilo vermek protein diyeti karbonhidrat diyeti tek gıda diyeti sağlıklı beslenme zayıflama koçu


Gülün! Somurtmak yerine gülmeyi tercih eden kişilerde kalp krizi ve bağışıklık hastalıkları olasılığı %50 daha az.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler