Diyetisyenle kilo vermek en sağlıklı kilo verme yöntemi. Protein karbonhidrat tek gıda diyeti ile bilinçli zayıflamak. Diyetisyen tavsiyesi de çok önemli.

Diyetisyenle Zayıflamak En Sağlıklı Kilo Verme Yöntemi

Diyetisyenle kilo vermek en sağlıklı kilo verme yöntemi. Protein karbonhidrat tek gıda diyeti ile bilinçli zayıflamak. Diyetisyen tavsiyesi de çok önemli.

Diyet yaparken diyetisyen seçimi çok önemli

Diyet yapmaya karar verdiniz. Artık zayıflamak kilo vermek istiyorsunuz ve bunu her şeyden çok istiyorsunuz. Kendi kendinize uygulayacağınız diyetler yaparsanız veya sağdan soldan "bu rejimle çok kilo vermiş" ya da "böyle yiyerek çok zayıfladım" diyenlere kulak asarsanız bu istek ve azminiz tamamen boşa gider.

Protein diyeti karbonhidrat diyeti

Belki de kaç kere zayıflamayı kafaya koyup en çok bilinen protein diyeti karbonhidrat diyetinden yaptınız. Veya rastgele diyet çeşitlerinden birini seçip başladınız. Hepsinin sonu hüsranla bitti. Başta çok işe yarıyormuş gibi gelen, muz diyeti, patates diyeti gibi tek gıda diyeti neden sonradan daha da çok kilo almanızı sağladı?

Diyetisyen tavsiyesi

Diyetisyeniniz sizin zayıflama koçunuz olacak. Yani psikolojik olarak da yanınızda olacak zayıflayacağınız bu dönemde. O yüzden, diyetisyeninizi güvenebileceğiniz bir kişi olarak seçmelisiniz. Gerekirse olumlu sonuçlar gördüğünüz birinden diyetisyen tavsiyesi de alabilirsiniz.

Diyetisyenle zayıflamak

Diyetisyen araştırması

Hemen diyetisyen araştırmaya başlayın. İnternet, gazete, dergi gibi görsel yayınlardan çok özel tıp merkezleri, hastane diyetisyenleri, sağlıklı beslenme merkezleri gibi bilinen yerleri tercih edin. Buraların fiyatı belki daha yüksek olabilir. Ama şunu sakın unutmayın, günümüzde her türlü meslek istismar edilmekte ve maalesef diyetisyen adı altında da böyle dolandırıcılar insan sağlığı gibi önemli bir konuyla oyun oynamaktan hiç çekinmiyorlar. Siz işinizi garantiye alın, bilindik bir yere başvurun.

Diyetisyenle görüşme

Diyetisyeninize her şeyi açıkça sorabilmelisiniz. İhtiyacınız olduğunda, ya da diyet listenizle ilgili tereddütler yaşadığınızda hemen müdahale edebilecek birisiyle birlikte çalışmalısınız. Sizin hem arkadaşınız gibi olmalı, hem de otorite sağlayabilecek biri olmalı.

Spor ve diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum neden?

Evde zayıflamak için ne yapmalıyım? Ne yemeliyim? Egzersizler ve diyet listesi

Diyetisyenle görüşmede dikkat edilmesi gerekenler

Diyetisyenle görüştüğünüzde size ilk işlemlerin neler olduğunu söylemesini isteyin. Yani "ben karar verdim zayıflamak istiyorum şimdi ilk iş olarak ne yapmalıyım? Hemen rejime mi başlıyoruz yoksa herhangi bir tıbbi tetkik gerekli mi?" diye sorun. Eğer hiç bir şey gerekli değil hemen başlayalım derse oradan arkanıza bile bakmadan uzaklaşın.

Diyetisyen tavsiyesi

Çünkü diyetisyen rejim programına başlamadan önce :
mutlaka

- size kolesterol testi yapmak zorundadır
- herhangi bir hastalığınız olup olmadığını sormak zorundadır
- tiroid bezlerinizle ilgili test yapmak zorundadır
- kan şekerinizi ölçmek zorundadır
- vücudunuzdaki yağ oranını, su oranını test etmek zorundadır.

Diyetisyenle zayıflamak

Testlerinizi yaptırın ve diyetisyeninize şu anda neler yemekten hoşlandığınız, neleri asla yemek istemediğiniz gibi beslenme tercihleriniz hakkında bilgi verin. Bu bilgileri verdiğinizde, diyetisyeniniz bunlara uygun diyet listeleri hazırlar, böylece rejim yapmak sizin için işkence olmaz. Diyetisyenle zayıflamak zaten bu açıdan önemlidir.

Eğer, "diyetisyene gitmekle uğraşamam", "o kadar parayı neden ona vereyim? ben kendim de zayıflarım", "arkadaşım, bir diyet yaptı ve çok zayıfladı, onun listesini alıp öyle zayıflarım" veya "bir tanıdığım diyetisyene gitti zayıfladı, ben de onun listesini kullanırım" gibi düşüncelere sahipseniz ne kadar yanlış bir fikirde olduğunuzu size gösterebilecek olan manken diyeti isimli yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.


Diyetisyenle Zayıflamak En Sağlıklı Kilo Verme Yöntemi


Trabzon hurması yüksek düzeyde içerdiği askorbik asit ve fenolik bileşikler sayesinde, antioksidan özelliğe sahiptir.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler