Bugün diyet salatalar köşemizde diyet makarna salatası tarifi var. Kilo vermek isteyen zayıflamak isteyen kalorisi düşük bu makarna salatasını yiyebilir.

Salata Tarifleri : Diyet Makarna Salatası Tarifi

Bugün diyet salatalar köşemizde diyet makarna salatası tarifi var. Kilo vermek isteyen zayıflamak isteyen kalorisi düşük bu makarna salatasını yiyebilir.

Diyet makarna olur mu? demeyin. Bugün diyet salatalar köşemizde diyet makarna salatası tarifi var. Her şeyin diyeti olabilir, eğer doğru karışımları doğru şekilde kullanırsanız. Örneğin makarnayı pişirip suyunu süzmekle, suyunu süzmeden pilav gibi demlemek arasında hem lezzet hem de içerik olarak fark var.


Aynı şekilde makarnayı haşlayıp yemek veya ketçapla, beyaz peynirle yemek yerine makarna salatası yapıp yemek arasında da yine hem lezzet, hem kalori hem de içerik olarak fark var.


Diyet makarna salatası tarifi


Bu makarna salatası normalde sebzeli kremalı makarna olarak da yapılır fakat biraz biraz daha diyet makarna olması açısından içine krema koymayacağız.

Salata tarifleri

Eğer diyet yapıyorsanız bu süreçte hazırlayacağınız tüm salata tariflerinizde mutlaka sirke veya limon kullanmalısınız. Ayrıca makarna salatası, buğday salatası, arpa salatası veya mercimek salatası gibi salatalar yapacağınız zaman da yine dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var.

Evde zayıflamak için ne yapmalıyım? Ne yemeliyim? Egzersizler ve diyet listesi

Bir salata tarifini diyet salata tarifi haline getirmek için, salata yapacağınız şeyi (arpa, mercimek gibi, makarna) suda bekletmek, karbonatlı suda bekletmek, az pişirmek gibi teknikler uygulayabilirsiniz. Şimdi geçelim diyet salata tariflerinden biri olan diyet makarna salatası tarifine.

Makarna salatası yapımı : Diyet makarna salatası tarifi

Diyet makarna salatası yapımı


Diyet makarna salatası yaparken makarnayı pilav gibi haşlayın. Yani az suyla ve dişe gelecek sertlikte. Haşlama suyunun içine bir miktar kaya tuzu ve bunun çeyreği kadar karbonat atabilirsiniz. Makarna piştikten sonra, salata için hazırladığınız malzemeleri direkt olarak pişirdiğiniz makarnanın içine atın. Tabii makarna soğuduktan sonra.


  • 1 paket makarna
  • 1 adet limon
  • Çeyrek çay kaşığı karbonat
  • Yeşillikler (maydanoz, yeşil soğan, dereotu, nane gibi)
  • Tohumlar (keten tohumu gibi)
  • 2-3 diş sarımsak
  • Baharatlar (kuru fesleğen, kuru nane, kırmızı pul biber, karabiber gibi)

Sebzeli diyet makarna

Diyet makarna salatası yapımı oldukça kolay. Yeşillikleri, baharatları ve tohumları zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Sarımsak koymanız, gluten içeren makarnanın hasar oranını azaltacaktır o yüzden mutlaka eklemenizi tavsiye ederim.


Diyet makarna salatası nasıl yapılır


Salata tarifleri : Diyet makarna salatası tarifi

Makarnayı pilav pişirir gibi pişirin. Cam bir kaba alarak soğumasını bekleyin. Yeşillikleri doğrayın, limon, sızma zeytinyağı ve sarımsak ile makarna sosunu hazırlayın. Hepsini baharatlarla birlikte makarnaya ekleyin. Üzerine tohumları serpin. Diyet makarna salatası yemeye hazır. Bu salatayı, uyguladığınız diyete göre haftada 1 kez tüketebilirsiniz.


Salata Tarifleri : Diyet Makarna Salatası Tarifi


Aspririn kalp rahatsızlıkları ve kalp krizi riskini düşürür.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler