Dil renginin değişmesi hastalıkların belirtisi olabilir. Dilde kararma, beyazlaşma, pas veya sarılaşma gibi dil renginde değişikliklere ve anlamlarına resimli bakalım.

Dil Rengine Göre Hastalıklar

Dil renginin değişmesi hastalıkların belirtisi olabilir. Dilde kararma, beyazlaşma, pas veya sarılaşma gibi dil renginde değişikliklere ve anlamlarına resimli bakalım.

Dil Sağlığı

Dilin rengi nasıl olmalı? Dilde kararma veya pütürlenme oluyorsa, dil renginde değişiklik oluyorsa sağlığınızla ilgili bir sorununuz olabilir. Ve dilinizin rengi size sağlık probleminizle ilgili ipucu vermeye çalışıyor olabilir.

Dil renginin değişmesi vücudunuzda herhangi bir sorun olduğunun habercisi olabilir. Dil renginde kararma veya dil renginde değişiklik çoğu zaman dil renginden hastalık teşhisini kolaylaştırmaktadır. Dil rengine göre hastalıklara şimdi resimli olarak bir bakalım.

Dil rengine göre hastalıklar

Önce sağlıklı dil rengi nasıl olmalıdır? Buna bakalım. Dil rengi pembeyse, bu sağlığın işaretidir.

pembe dil rengi

Kırmızı dil rengi ne demek? Dilinizin rengi kıpkırmızıysa bir sağlık sorununuz var demektir.

kırmızı dil rengi

Diliniz kanıyormuş gibi kırmızıysa ve dilinizin üzerindeki kabarcıklar da şişmişse en kısa zamanda doktora gitmelisiniz.

kanlı dil ne demek

Sarı dil ne demek? Dilin sararması midenizde bir hastalık olduğunun işaretçisidir.

sarı dil ne demek

Dilim morardı ne yapayım? Hemen bir iç hastalıkları uzmanına gidin çünkü mor dil karaciğer hastalıklarının habercisi olabilir.

mor dil ne demek

Dilde kararma veya mavi ve koyu mavimsi bir renk oluşmuşsa, bu böbrek rahatsızlığının işaretçisi olabilir. Daha çok su içmelisiniz.

dil kararması

Dilde beyaz pas varsa veya dil rengi beyazsa vitamin eksikliğiniz olabilir.

beyaz dil dilde pas

Dil rengine göre hastalıklara ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine baktık. Dişlerinizi fırçalarken mutlaka dilinizi de fırçalamanız tüm diş hekimleri tarafından önerilmektedir. Pek çok dil şekli var. Eğer diliniz kedi dili denilen bir yapıya sahipse yediklerinizden ve içtiklerinizden renk olarak daha fazla etkilenebilir. Ve dilde renk değişimi olabilir.


Dil Rengine Göre Hastalıklar


Kafein içeren gıdalar tansiyonu yükseltir, kalbin ortalamadan iki atış üzerine çıkmasına neden olarak kalp rahatsızlıklarını tetikler.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler