Cildi güzelleştiren ve parlatan yiyecekler neler? Cilde parlaklık veren yiyecekler hangileri? Sağlıklı ve parlak bir cilt için bunları yiyin.

Cilde Parlaklık Veren Yiyecekler

Cildi güzelleştiren ve parlatan yiyecekler neler? Cilde parlaklık veren yiyecekler hangileri? Sağlıklı ve parlak bir cilt için bunları yiyin.

Sağlıklı ve parlak bir cilt için

Yüze pembelik veren yiyecekler, cildi pembeleştiren besinler ve cildi güzelleştiren maskeler artık kremlerin yerini alıyor. Her şeyin doğal ve bitkisel çaresini arayanlardan mısınız? Eğer öyleyse sağlıklı ve parlak bir cilt için bu yiyecekleri mutlaka hayatınıza sokun.

Cildi güzelleştiren ve parlatan yiyecekler

1. Muzda bol miktarda potasyum bulunur. Potasyum cildinizin taze ve canlı görünmesini sağlar. Yanaklarınızı pembeleştirir ve cildinizi güzelleştirir.

Muz cildi parlatıyor


2. Mavi yemiş olarak da bilinen yaban mersininde bolca A ve C vitamini bulunur. Mükemmel tadı cildinize parlaklık verir ve mavi yemiş aynı zamanda kan yapar böylece cildinizin parlak ve canlı olmasını sağlar.

Muz cildi parlatıyor


3. Canlı, parlak ve güzel bir cilt için su şart. Karpuz cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamak için harika bir doğal kaynak. Cildin kırışmaması ve sarkmaması için, yeteri kadar nem ihtiyacı karşılanmalı. Karpuz bu görevi lezzetiyle yerine getirir.

Karpuz cildi güzelleştirir


4. Ananas mükemmel bir ödem söktüren yiyeceklerdendir. Yüzün şişliğini geçiren bir etkiye sahiptir. İçindeki bromelain bunu sağlar. Tüm vücuttaki ve yüzdeki şişliklerin geçmesi için bol bol ananas yiyebilirsiniz.

Ananasın cilde faydası


5. Özellikle kırmızı elmada yüksek miktarda kollajen bulunmaktadır. Pek çok faydası olan elma, içerdiği kollajen sayesinde cildinizi besler ve yüzünüze parlaklık veren yiyecekler listesinde üst sıralarda yer alır. Günde bir adet elma yemeye özen gösterin.

Kırmızı elmanın cilde faydası


6. Ciltte lekelerin oluşmaması için en doğal çözüm yolu çilek yemek. UV ışınlarına karşı filtre görevi gören çilek, cildinizi hem temizler hem de korur.

Çilek cilde faydası


7. Cildin yaşlanmasını önlemek için yapmanız gereken şey günde bir adet kivi yemek. Kivinin içindeki C vitamini hem enerji verir hem de cildinize gençlik katar.

Kivinin cilde faydası


Cilde Parlaklık Veren Yiyecekler : Sağlıklı ve parlak bir cilt için yüze pembelik veren yiyecekler ödem söktüren yiyeceklerdendir yüzdeki şişliklerin geçmesi için cildi pembeleştiren besinler cildin kırışmaması ve sarkmaması için cildi güzelleştiren maskeler cildi güzelleştiren ve parlatan yiyeceklerYapılan son araştırmalara göre; sosyal bir çevreye sahip olan kişiler daha az hastalanıyor.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler