Cildi güzelleştiren ve parlatan, cilde parlaklık veren yiyecekler besinler ve vitaminler hangileri? Sağlıklı ve parlak olması için ne yapmak gerekir?

Cilde Parlaklık Veren Yiyecekler Besinler Vitaminler

Cildi güzelleştiren ve parlatan, cilde parlaklık veren yiyecekler besinler ve vitaminler hangileri? Sağlıklı ve parlak olması için ne yapmak gerekir?

Yüze pembelik veren, cildi pembeleştiren, parlaklık veren ve güzelleştiren besinler yiyecekler maskeler ve vitaminler artık kremlerin yerini alıyor. Her şeyin doğal ve bitkisel çaresini arayanlardan mısınız? Eğer öyleyse bu besinleri de mutlaka hayatınıza sokun.

Cilde parlaklık veren besinler

1. Muzda bol miktarda potasyum bulunur. Potasyum cildinizin taze ve canlı görünmesini sağlar. Muz yanaklarınızı pembeleştirir ve cildinizi güzelleştirir.

Muz cildi parlatıyor

2. Mavi yemiş olarak da bilinen yaban mersininde bolca A vitamini ve C vitamini bulunur. Mükemmel tadı cildinize parlaklık verir ve mavi yemiş aynı zamanda kan yapar böylece cilde parlaklık veren besinler arasında önemli bir yeri vardır.

cilde parlaklık veren besinler

3. Canlı, parlak ve güzel bir cilt için su şart. Karpuz ihtiyacınız olan nemi sağlamak için harika bir doğal kaynak. Cildin kırışmaması ve sarkmaması için, yeteri kadar nem ihtiyacı karşılanmalı. Karpuz bu görevi lezzetiyle yerine getirir.

Karpuz cildi güzelleştirir

4. Ananas mükemmel bir ödem söktüren yiyeceklerdendir. Yüzdeki şişlik nasıl geçer diye düşünüyorsanız beslenme listenize eklemenizde fayda var. İçindeki bromelain bunu sağlar.

Şişkinliğe iyi gelen yiyecekler listesine bakabilir ve günlük olarak beslenmenize ekleyebilirsiniz.

Ananasın cilde faydası

Cildi yenileyen besinler

5. Özellikle kırmızı elmada yüksek miktarda kollajen bulunmaktadır. Pek çok faydası olan elma, içerdiği kolajen sayesinde cildinizi besler ve yüze canlılık veren besinler listesinde üst sıralarda yer alır. Günde bir adet elma yemeye özen gösterin.

Kırmızı elmanın cilde faydası

6. Ciltte lekelerin oluşmaması için en doğal çözüm yolu çilek yemek. UV ışınlarına karşı filtre görevi gören çilek ayrıca iyi bir temizleyici ve koruyucudur.

Çilek cilde faydası

7. Cildin yaşlanmasını önlemek için yapmanız gereken şey günde bir adet kivi yemek. Kivinin içindeki C vitamini hem enerji verir hem de cildinize gençlik katar.

Kivinin cilde faydası

Nem demek sağlık ve güzellik demek

Günde ortalama 2-3 litre su içmek ve günlük beslenme listesinin düzenlenmesi hem organların hem de cildin sağlığı için gereklidir. Saçların ucundan, ayak ucuna kadar etkisi vardır. Yediklerimizin ve içtiklerimizin önemi hem sağlık için hem de güzellik için büyük rol alır.

Ayrıca dış etkenlere, stres yönetimine ve düzenli egzersiz yapmaya da önem verilmelidir. Cilde parlaklık veren yiyecekler besinler ve vitaminler günlük olarak tüketilirse ve su tüketimi ile desteklenerek, çevresel etkenler, uyku düzeni ve stres yönetimi ile bir bütün olarak ele alınırsa daha çok fayda sağlayacaktır.


Cilde Parlaklık Veren Yiyecekler Besinler Vitaminler


Trabzon hurması yüksek kan basıncını düşürür, cildi güzelleştirir ve yaşlanmaktan korur, antioksidan bakımından zengindir.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler