Cevizle diyet, tedavi. Faydaları nelerdir? Neye iyi gelir? Kalp diyabet bağışıklık sistemi alzheimer omega-3.

Cevizin Faydaları Nelerdir?

Cevizle diyet, tedavi. Faydaları nelerdir? Neye iyi gelir? Kalp diyabet bağışıklık sistemi alzheimer omega-3.

Cevizle diyet

Ceviz, özellikle akdeniz diyetinin önemli bir parçasıdır. Ceviz uzun süre depolanabildiği için tokluk hissi verir ve bu yüzden de çok uzun yıllardır diyetlerle birlikte kullanılır.

Cevizle tedavi, ceviz neye iyi gelir?

Cevizin hem kendisi hem de yaprakları, bazı tedavilerde kullanılmaktadır. Bunlardan biri kas tedavileridir. Diğer ise sindirim sistemi sorunlarıdır. Ceviz şekil olarak beyne benzemektedir. Bundan yola çıkılarak bir kaç yüzyıl öncesinde de cevizin baş ağrılarına, migrene, zekayı geliştirmeye, zihni açmaya, heyecanı kontrol altında tutmaya iyi geldiği düşünülmüştür.

Cevizin faydaları nelerdir? Ceviz neye iyi gelir?

Cevizin faydaları nelerdir?

Cevizin içeriğinde omega-3 yağ asitleri bulunmaktadır. Bu asitler kalp rahatsızlıklarına, diyabet hastalarına ve depresyondaki hastalara iyileştirme sağlar. Aynı zamanda kan basıncını dengeler ve inme ihtimalini düşürür. Hiperaktif çocuklar için ceviz önerilmektedir. Ceviz bağışıklık sistemini güçlendirerek göğüs, kalın bağırsak ve prostat kanseri riskini önemli oranda düşürür. Bunu sağlayan da cevizin içinde bulunan fitosterollerdir.

Magnezyum ise safra taşı oluşumu engeller. Cevizin içindeki melatonin uyku bozuklıklarına iyi gelir. İçeriğinde ayrıca manganez ve bakır da bulunan ceviz, bundan dolayı kemiklerin büyüyüp gelişmesi, kanın normal şekilde pıhtılaşması, cinsel güç ve sinir fonksiyonlarının korunmasını sağlar. Ceviz kan damar sistemini de korur çünkü kan damarlarının iç kısımlarının pürüzsüz ve düzgün olmasını sağlar. Kötü kolesterolü düşürürken, iyi kolesterolü yükseldir. Cevizin faydalarndan biri de antioksidan olmasıdır. Alzheimer ya da parkinson gibi hastalıkların gelişimini veya oluşumunu erteler.


Cevizin Faydaları Nelerdir? : Fitosteroller Cevizle diyet kanın normal şekilde pıhtılaşması kötü kolesterol iyi kolesterol melatonin manganez omega-3 cevizle tedavi ceviz neye iyi gelir


Yağda kızartmak yerine; fırında hafif ateşte zeytinyağı ile patates, kabak, patlıcan pişirin. Daha lezzetli ve sağlıklı!

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler