Bikini diyeti yaparak 10 günde 5 kilo vermek mümkün. Peki bikini diyeti nasıl yapılır? Bikini diyetinde neler yenir birlikte bakalım.

Bikini Diyeti ile 10 günde 5 Kilo

Bikini diyeti yaparak 10 günde 5 kilo vermek mümkün. Peki bikini diyeti nasıl yapılır? Bikini diyetinde neler yenir birlikte bakalım.

Bikini diyeti yaparak 10 günde 5 kilo vermek mümkün. Peki bikini diyeti nasıl yapılır? Bikini diyetinde neler yenir birlikte bakalım.

Öncelikle kısa sürede kilo verdiren diyetleri yapmadan önce diyetisyeninize danışmanız gerekir. O esnada uyguladığınız başka bir diyet varsa, yeni diyetiniz ona göre programlanmalıdır.

Şok diyetler kısa sürede vücudunuzdan ödem ve yağ atabilmenizi sağlarlar fakat yanlış yapılırlarsa veya belirtilen süreden daha fazla uzatılırlarsa kas kaybına sebep olabilirler ki bu da geri dönüşü olmayan bir hasardır. Bu yüzden şok diyetleri yaparken bol su içmeli, yürüyüş benzeri spor aktivitenizi kesmemeli ve şok diyet listesini olduğu şekilde ve belirtilen süre kadaruygulamalısınız.

Bikini Diyeti

Ne kadar süre yapacağım? Tercihiniz göre 3 günde 5 kilo verdiren şok diyet, 1 haftada 5 kilo verdiren diyet veya 10 günde 5 kilo verdiren bu diyeti uygulayabilirsiniz.

Bikini Diyeti Liste

Bikini diyetinde toplam altı öğün yenir. Ara öğünler aksatılmamalıdır.

1. Hafta bikini diyeti

İlk hafta kahvaltıda yoğurt ve meyve yenir. Ev yoğurdu ve taze meyve olmasına dikkat ediniz. Meyve olarak ananas, çilek, armut gibi meyveler kullanabilirsiniz. Yoğurt ve meyvenin içine üç, dört adet ceviz ekleyin.

Öğle yemeğinde sebze çorbası yiyebilirsiniz. Salata ve cacık ile birlikte tüketmelisiniz. Akşam yemeğinde de yine bir sebze yemeği, salata veya yoğurt yemelisiniz. Sebze yemeğini haşlanmış, buğulanmış veya buharda pişirilmiş şekilde ve çok az sızma zeytinyağı ilave ederek pişirmelisiniz.

Bikini Diyeti

2. Hafta bikini diyeti

Kahvaltıda kepekli ekmek, tam buğday veya çavdar ekmeği ile yağsız peynir yiyebilirsiniz. Dilerseniz üzerine az miktarda ekleyeceğiniz sızma zeytinyağı ile domates, salatalık, nane de kahvaltınızın bir parçası olabilir. Öğle yemeğinde yine az yağlı çorba, salata, yoğurt. Akşam yemeğinde de ızgara, buğulama veya fırında yapılmış kırmızı et, balık ya da tavuk tüketebilirsiniz.

Bikini diyetinde dikkat edilmesi gerekenlerden biri, yemeklerin çok az yağlı veya yağsız olarak pişirilmesi.

Öğün aralarında ceviz, badem, elma, ananas, çilek, kayısı gibi meyveler tüketilmelidir. Kuru meyve, çerez tabağı hazırlayabilir yemek aralarında atıştırabilirsiniz. Bu karışım günde bir kaseyi geçmemeli. Taze olarak tüketmek isterseniz de, birer adet meyve şeklinde olmalı. Bir elma, beş kayısı, iki dilim ananas gibi. Çerez de her öğün için 10 tane.

Akşam yemeğinizi ve son ara ara öğününüzü, yatmadan en az 4 saat önce bitirmiş olmaya dikkat etmelisiniz. Bikini diyeti yaparken günde iki litre su içmeye ve haftada en az 2 gün spor yapmaya özen göstermelisiniz. Bikini diyetini iki hafta boyunca düzenli olarak yapıp bırakmalısınız. İki haftanın sonunda tartıldığınızda 10-15 günde 5 kilo verdiğinizi görürsünüz.


Bikini Diyeti ile 10 günde 5 Kilo : Bikini diyeti bikini diyeti nasıl yapılır bikini diyetinde neler yenir bikini diyeti kilo verdirir mi 10 günde 5 kilo verdiren diyet şok diyetler iki haftalık diyet bikini diyeti listeÖfkeyi sevgiyle, kötülüğü iyilikle yen. Açgözlülüğü cömertlikle, yalanı gerçekle yen. // Buddha

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler