Antidepresanlar ne için kullanılır? Ne zaman kullanılır? Antidepresan ilaçlar hakkında bilmeniz gereken önemli maddeler var.

Antidepresan Kullanmadan Önce Bilmeniz Gereken 10 Şey

Antidepresanlar ne için kullanılır? Ne zaman kullanılır? Antidepresan ilaçlar hakkında bilmeniz gereken önemli maddeler var.

Antidepresan İlaçlar

Giderek artmakta olan stres ve kişisel sorunlarla başa çıkmak için doktor tavsiyesiyle kullanılan ilaçlardır. Evet, doktor tavsiyesiyle kullanılmaları gerekir. Çünkü birine iyi gelen bir antidepresan size hiç iyi gelmeyebilir.

Canımız biraz sıkıldığında hemen antidepresana başvurmamalıyız fakat herhangi bir fiziksel rahatsızlık için nasıl ilaç kullanıyorsak, antidepresanların da böyle bir şey olduğunu bilmeli, bu tür ilaçlara deli ilacı gözüyle bakmamalıyız.

Önemli bir yanılgıyı da düzeltmek gerekir. Antidepresan kullanmaya başladığınız anda hayatınızdaki tüm sorunlar bir anda mucizevi bir şekilde çözülmeye başlamaz. Ve artık her dakika çok mutlu olacaksınız diye bir şey yoktur.

Antidepresan ilaçlar kabızlık, kilo alma, cinsel istekte azalma gibi etkiler gösterebilir. Mutlaka doktorunuzla konuşmalı ve sizin için tam olarak en iyi gelecek antidepresanı bulmalısınız. Bu bazen defalarca denenebilir.

İlaçların çoğu gibi, antidepresanlar da belli bir süre kullanılmalıdır. Ancak o zaman tam olarak etkisini gösterebilir. Bu süre içerisinde düzenli olarak kullanılmalı, gün atlanmamalıdır.

Elma sirkesi

Bir psikoloğa veya psikiyatriste gitmek için en dip noktaya kadar gelmeyi beklememelisiniz. Travmalarınız, büyük psikolojik sorunlarınız arkadaşlarınızla konuşarak geçmez ve çözülmez. Size ancak zaman kaybettirir. Bu işin eğitimini almış olan bir uzmana danışmalısınız.

Antiedepresanlar bağımlılık yapmaz. Antidepresan ilaçlar içmeye başladıktan sonra, mutlu olmak için artık hep onları içmelisiniz diye bir şey söz konusu değildir.

Antidepresan ilaç kullanan kişiler etrafta ruh gibi dolaşmazlar. Aksine şu anda öyle oldukları için, bu durumun değişmesi amacıyla bu ilaçlar kullanılır.

Sadece depresyon için değil, antidepresanlar bazen migren ağrılarının dindirilmesi amacıyla da kullanılabilir.

Bu ilaçları kullanmak sizin zayıf, güçsüz bir insan olduğunuz anlamına gelmez. Ve sizdeki herhangi bir yeteneği de ortaya çıkartmaz.

Ve ek bir madde olarak şunu da söylemekte fayda var. Kendinizi bunalımda hissettiğinizde, eğer bir travma söz konusu değilse, spor yaparak ve sağlıklı beslenme biçimini hayatınıza yerleştirerek de mutluluk hormonu salgılayabilirsiniz.


Antidepresan Kullanmadan Önce Bilmeniz Gereken 10 Şey : Antidepresan İlaçlar antidepresan kullanımı Antidepresan ilaçlar antidepresanlar antidepresan kullanmadan önce antidepresanların yan etkileri antidepresan yan etkileri antidepresan yan etkisi psikolog psikiyatrist travmalar psikolojik sorunlar antidepresan kullanmakÇay veya kahve içerken içine hindistancevizi yağı ya da tereyağı ekleyin. Hem kahvenin zararını azaltır hem de enerji verir.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler