Akdeniz diyeti nasıl yapılır? Akdeniz diyetinde neler yenir? Faydaları neler? Hangi yiyecekler yenir?

Akdeniz Diyetiyle Zayıflama | Akdeniz Diyeti Nasıl Yapılır?

Akdeniz diyeti nasıl yapılır? Akdeniz diyetinde neler yenir? Faydaları neler? Hangi yiyecekler yenir?

Akdeniz Diyeti

Akdeniz diyeti kilo verdirir mi? Diyet sürecini bilinçli ve sağlıklı olarak yaşarsanız, kilo vermekle kalmaz eskisine göre çok daha sağlıklı bir hale gelirsiniz. Bu tür diyetler pek çok hastalığa da iyi gelir. Mesela Akdeniz diyeti, üç ayda kalp hastalıkları riskini yüzde 15 geriletiyor. Ayrıca kolesterolü de düşürüyor. Akdeniz diyeti zeytinyağı, tahıllar, ceviz, fındık, meyve sebze, balık ve düşük kırmızı ete dayanan bir diyettir.

Akdeniz diyeti nasıl yapılır?

Akdeniz diyeti yapanlar, haftada dört kez balık, haftada bir kez kırmızı et yiyor. Erkeklerin günde 2, kadınların ise 1 kadeh kırmızı şarap içmesine izin veriliyor.

Akdeniz diyetinin faydaları nelerdir?

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre, üç ay Akdeniz diyetiyle beslenen kişilerde kalp hastalıkları riski yüzde 15'e kadar azalıyor. Araştırma için orta derecede kalp hastalığı riski olan 212 erkek ile kadın seçildi. Bu kişiler üç ay süresince, tahıl, zeytinyağı, ceviz, meyve-sebze, fındık, balık ve düşük kırmızı et temelli Akdeniz diyetiyle beslendi.

Akdeniz diyetinde olabildiğince organik, taze ve mevsim sebzeleri, meyveleri tüketilmelidir. Akdeniz diyetinin faydalı olabilmesi için uzun süre uygulanmalıdır. Ki zaten uzun süre uygulanabilecek diyetlerden biridir. İsveç diyetine çok benzer bir diyettir. Sağlıklı şekilde kilo vermeye yardımcı olur.

Akdenüz diyeti kolesterolü dengeliyor

Araştırmanın sonunda Akdeniz diyetiyle beslenenlerin kolesterol miktarlarının yüzde 7.5 oranında azaldığı görüldü. akdeniz diyetinin kalp hastalıkları riskini yüzde 15 oranında gerilettiği belirlendi.


Akdeniz Diyetiyle Zayıflama | Akdeniz Diyeti Nasıl Yapılır? : Kolestrolü düşüren akdeniz diyeti kalp hastalıkları riski akdeniz diyetiyle beslenmek akdeniz diyeti nasıl yapılır akdeniz diyetinde neler yenir


Çarpıntınız varsa hemen kalpten şüphelenmeyin, kansızlık da ciddi derecede çarpıntı yapar. Kan tahlili hayat kurtarır :)

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler