Akdeniz diyeti nasıl yapılır? Akdeniz diyetinde neler yenir?

Akdeniz Diyetiyle Zayıflama

Akdeniz diyeti nasıl yapılır? Akdeniz diyetinde neler yenir?

Akdeniz Diyeti

Diyet sürecini bilinçli ve sağlıklı olarak yaşarsanız, kilo vermekle kalmaz eskisine göre çok daha sağlıklı bir hale gelirsiniz. Bu tür diyetler pek çok hastalığa da iyi gelir. Mesela Akdeniz diyeti üç ayda kalp hastalıkları riskini yüzde 15 geriletiyor. Ayrıca kolestrolü de düşürüyor. Akdeniz diyeti zeytinyağı, tahıllar, ceviz, fındık, meyve sebze, balık ve düşük kırmızı ete dayanan bir diyettir.

Balık Seviyor Musunuz?

Akdeniz diyeti yapanlar, haftada dört kez balık, haftada bir kez kırmızı et yiyor. Erkeklerin günde 2, kadınların ise 1 kadeh kırmızı şarap içmesine izin veriliyor.

Kalp Hastalıkları

Amerika'da yapılan yeni bir araştırmaya göre, üç ay Akdeniz diyetiyle beslenen kişilerde kalp hastalıkları riski yüzde 15'e kadar azalıyor. Araştırma için orta derecede kalp hastalığı riski olan 212 erkek ile kadın seçildi. Bu kişiler üç ay süresince, tahıl, zeytinyağı, ceviz, meyve-sebze, fındık, balık ve düşük kırmızı et temelli Akdeniz diyetiyle beslendi.

Kolesterol

Araştırmanın sonunda Akdeniz diyetiyle beslenenlerin kolesterol miktarlarının yüzde 7.5 oranında azaldığı görüldü. Akdeniz diyetinin kalp hastalıkları riskini yüzde 15 oranında gerilettiği belirlendi.


Akdeniz Diyetiyle Zayıflama : Kolestrolü düşüren akdeniz diyeti kalp hastalıkları riski akdeniz diyetiyle beslenmek akdeniz diyeti nasıl yapılır akdeniz diyetinde neler yenir


Genelde sinirli, gergin, stresli, negatif düşünen biriyseniz büyük ihtimalle bağırsak floranız bozuktur. Mutlaka bir dışkı testi yaptırın ve sebze ağırlıklı beslenin.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler