Acai çileği diyeti nasıl yapılır? Açai çileğini diyet programınıza ekleyerek daha hızlı ve sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Acai Çileği Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Acai çileği diyeti nasıl yapılır? Açai çileğini diyet programınıza ekleyerek daha hızlı ve sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Açai çileği diyeti

Açai nedir? Amazon ağacı meyvesidir ve Brezilya'da çok uzun süredir geleneksel olarak kullanılmaktadır. Antioksidan meyveler arasında acai çileği neredeyse birinci sıradadır.

açai çileği diyeti

Yaşlanma karşıtı bu meyvenin besin değeri oldukça fazla. Serbest radikalleri yok ederek vücudu neredeyse her türlü hastalıktan koruyor.

Açai çileği diyeti nasıl yapılır?

Sadece açai çileği yiyerek değil, bu meyveyi diyet programınıza ekleyerek daha hızlı ve sağlıklı kilo verebilirsiniz. Çoğunlukla detoks kolon temizlemesi için kullanılan ürünler veya zayıflamak için tüketilen diğer gıdalarla birlikte tavsiye edilir.

Acai çileğinin özellikle diyet yaparken, zindelik ve enerji verdiği bilinmektedir. Bu yüzden açai çileği diyeti yaparken, salatalarınıza, çorbalarınıza, meyvelerinizin üzerine açai tozu ekleyebilirsiniz.

Acai çileğiyle nasıl kilo verilir?

Bu çilekte bulunan amino asitler, yağ asitleri ve fitosteroller metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar, sindirimi kolaylaştırır ve iştahı dengeler.

Diyet yaptığınız süre içerisinde kahvaltıda smoothie yaparak yiyebilirsiniz. Veya atıştırmalık olarak açai çileği tüketebilirsiniz. Sadece acai çileği yiyerek, acai çileği diyeti uygulamak tek gıdalı diğer diyetler gibi faydalı olmayacaktır. Zaten yetersiz olacaktır ve doyurucu olmayacaktır.

açai çileği diyeti nasıl yapılır

Önemli olan diyet çeşitleri arasından, kendimize ve yaşam şeklimize uygun, tok tutan bir diyet seçmektir. Seçtiğimiz diyette salatalar, çorbalar ve smoothieler için chlorella veya spirulina veya açai tozu gibi süper tozlar ekleyebiliriz.

Acai çileği kapsülü

Acai çilek kapsülleri pek çok internet sitesinde de satılmakta. Fakat nasıl ve ne kadar kullanmanız gerektiğini ancak doktorunuza danışaral öğrenmeniz en sağlıklısı olacaktır. Ayrıca kapsülleri güvenilir bir yerden satın almalısınız. Organik olduğuna ve gerekli sertifikaları olduğuna emin olmalısınız.

açai çileği kapsülü

Günlük düzenli kullanımda açai çileği tableti parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olurken aynı zamanda sizi kanserden korur, kilo verdirir, libidoyu yükseltir, beyin kalp ve sindirim sağlığını destekler, enerji verir ve yaşlanma belirtilerini oldukça azaltır.


Acai Çileği Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?


Kuşkonmaz, brokoli ve tahılda bol miktarda folik asit bulunur. Folik asit, yeni hücre oluşumunu destekler.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler