Abs sporcu diyeti listesi. Neler yenir? Karın göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak.

Abs Diyeti

Abs sporcu diyeti listesi. Neler yenir? Karın göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak.

Abs diyeti

David Zinczenko tarafından ortaya çıkartılmış olan Abs diyeti, ilk başta erkekler için yazılmış özel bir diyetti. Fakat bu diyeti kadınlar da yapmaya başladı. Özellikle sporcuların tercih ettiği abs diyetiyle sağlıklı ve formda bir vücuda sahip olmak mümkün.

sporcu diyeti abs diyeti

Abs diyet listesi

Abs diyet listesini uygularken günde üç büyük ana öğün yerine, 6 küçük öğün yemeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra haftada bir gün, daha esnek bir yeme programı uygulayabilirsiniz. Bu diyetteki en önemli şey; işlenmemiş yiyecekler, yağsız yiyecek ve içecekler tüketmek.

Abs diyetinde neler yenir?

Ceviz ve badem her gün yemeniz gereken yiyecekler arasında. Hem tok tutuyor hem de şeker seviyesini düzenliyor. Barbunya benzeri baklagiller. Ispanak ve yeşil yapraklı sebzeler. Yağsız veya az yağlı süt, peynir ve keçi peyniri her gün yemeniz gerek. Yulaf, yumurta, hindi eti, tavuk, balık, yağsız kırmızı et, doğal ve şekersiz fıstık ezmesi. Yemek ve salatalarınızda işlenmemiş zeytin yağı kullanmalısınız. Ekmek olarak sadece tam tahıllı veya tam buğday ekmeği yemelisiniz. Frambuaz, ahududu, dut gibi meyveleri sofranızdan eksik etmemelisiniz.

işlenmemiş keçi peyniri abs diyeti

Abs diyeti özellikle kas oranını artırmak için hazırlanmış olan bir diyet olduğu için, yukarıdaki listede yer alan yiyecek ve içecekleri tüketirken haftada 3 veya 4 gün de spor yapmanız gerekiyor. Bu listeyle, spor programınızdan mekik hareketini eksik etmezseniz; karın ve göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak kısa sürede kolaylaşır.


Abs Diyeti : Abs diyet listesi abs kas oranı karın göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak sporcuların diyeti tok tutuyor yeme programı


Kansere karşı en koruyucu meyvelerden biri çekirdekli kara üzümdür.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler