Abs diyeti, karın göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yapılan düz karın diyetidir. Sporcu diyeti örnek öğün listesinde neler yenir? Nasıl yapılır?

Abs Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Öğün Listesi

Abs diyeti, karın göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yapılan düz karın diyetidir. Sporcu diyeti örnek öğün listesinde neler yenir? Nasıl yapılır?

Abs diyeti

David Zinczenko tarafından ortaya çıkartılmış olan Abs diyeti, ilk başta erkekler için yazılmış özel bir diyetti. Fakat bu diyeti kadınlar da yapmaya başladı. Özellikle sporcuların tercih ettiği abs diyetiyle sağlıklı ve formda bir vücuda sahip olmak mümkün.

sporcu diyeti abs diyeti

Düz karın diyeti olarak da geçen abs diyeti bilhassa karın yağlarından kurtulmak isteyenler ve göbek yağları nasıl gider diye düşünenler için çok uygun.

Abs diyet listesi

Abs diyet listesini uygularken günde üç büyük ana öğün yerine, 6 küçük öğün yemeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra haftada bir gün, daha esnek bir yeme programı uygulayabilirsiniz. Bu diyetteki en önemli şey; işlenmemiş yiyecekler, yağsız yiyecek ve içecekler tüketmek.

Abs diyetinde neler yenir?

Ceviz ve badem her gün yemeniz gereken yiyecekler arasında. Hem tok tutuyor hem de şeker seviyesini düzenliyor.

abs diyeti düz karın diyeti barbunya

Barbunya benzeri baklagiller. Ispanak ve yeşil yapraklı sebzeler. Yağsız veya az yağlı süt, peynir ve keçi peyniri her gün yemeniz gerek. Yulaf, yumurta, hindi eti, tavuk, balık, yağsız kırmızı et, doğal ve şekersiz fıstık ezmesi. Yemek ve salatalarınızda işlenmemiş zeytin yağı kullanmalısınız. Ekmek olarak glutensiz, tam tahıllı veya tam buğday ekmeği yemelisiniz.

Frambuaz, ahududu, dut gibi meyveleri sofranızdan eksik etmemelisiniz.

işlenmemiş keçi peyniri abs diyeti

Abs diyeti özellikle kas oranını artırmak için hazırlanmış olan bir diyet olduğu için, yukarıdaki listede yer alan yiyecek ve içecekleri tüketirken haftada 3 veya 4 gün de spor yapmanız gerekiyor. Bu listeyle, spor programınızdan mekik hareketini eksik etmezseniz; karın ve göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak kısa sürede kolaylaşır.

Vücut tipine göre kilo verme

Abs diyeti yaparken özellikle düz karın diyeti niyetiyle yapanlar, günlük olarak 1 litre su hazırlayıp, gün içinde tüketmelidir. Bu suyun içine bir parça taze zencefil rendesi, taze nane yaprağı ve 5-6 diş karanfil eklemelidir.


Abs Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Öğün Listesi


Kalp sağlığınız için kuru fasulye ve sarımsak yiyin.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler