3 günde 5 kilo vermek istiyorsunuz. Veya 3 günde 3 kilo vermek istiyorsunuz. Şimdi ne yapacaksınız? Şok diyet nasıl yapılır? Hızlı zayıflamak için öğün listesi.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Şok Diyet İle Hızlı Zayıflamak Mümkün

3 günde 5 kilo vermek istiyorsunuz. Veya 3 günde 3 kilo vermek istiyorsunuz. Şimdi ne yapacaksınız? Şok diyet nasıl yapılır? Hızlı zayıflamak için öğün listesi.

3 günde 5 kilo verdiren şok diyet

Yapmanız gereken bir görüşme, içine girmeniz gereken bir gelinlik veya elbise var ve 3 günde 5 kilo vermek istiyorsunuz. Veya 3 günde 3 kilo vermek istiyorsunuz. Şimdi ne yapacaksınız?

3 günde 3 kilo verdiren şok diyet

Bu kadar sürede bu kadar kilo vermek mümkün mü? Peki acaba bu zararlı mı?

Şok diyet nedir?

Önce şok diyet nedir gelin buna bir bakalım. En önemlisi de şok diyetler zararlı mı? sorusunun cevabı.

Şok diyet vücudun normal rutininde aldığı kalorinin kesilmesiyle şoka girmesi ve kişiyi hayatta tutabilmek için stoklarını kullanmaya başlaması. Bu stoklar, şok diyete girildiğinde öncelikli olarak su olur. Yani kısa 3 günlük şok diyet yapıp tartıya çıktığınızda eksilen 3 kilo veya 5 kilonun çoğu genelde sudur. Bu yüzden de en çabuk etki gösteren diyetlerdendir.

3 günde 3 kilo verdiren diyet

Halbuki kilo vermeye niyetlendiğimizde yağlarımız erisin, ödemimiz gitsin isteriz ve kas kütlemizi kaybetmeyelim isteriz. Çünkü kas kütlesi yerine gelebilen bir şey değil ve ne yazık ki şok diyetler veya yanlış diyetler uzun süre yapıldığında yaşayacağımız en kötü sorunlardan biri budur.

Peki biz 3 günde 5 kilo verdiren şok diyeti nasıl yapacağız? Bünyemize en az zararı vererek o elbisenin içine nasıl gireceğiz?

Ödemden kurtulmak ve hızlı zayıflamak mümkün

Evet, odaklanmamız gereken şey ödemden kurtulmak. Bu konuda özellikle maydanoz çok etkilidir. Birazdan listede de yer alacak. 3 günde 5 kilo verdiren diyet veya 1 haftada 5 kilo verdiren diyet ya da 10 günde 5 kilo verdiren diyet gibi şok diyetler yaptığımızda bunların kısa süreli ve geçici diyetler olduğunu bilmemiz gerekir.

zayıflatan içecek

Şok diyetlerin uzun süre yapılması vücutta kalıcı hasarlara yol açabilir. Diyet bittikten sonra önceki yeme biçimine geçildiğinde, tartıda kaybedilen kilodan daha fazla bir kiloya ulaşılması sıkça rastlanan bir durumdur.

Bu yüzden bu tür diyetleri doktor kontrolü altında, uzun aralıklarla kısa süreli yapmakta fayda vardır. Ve kilodan ziyade ödem atıldığını, su kaybedildiğini ve tartıdaki sonucun kalıcı olmadığını bilmek gerekmektedir.

Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum neden?

3 günde 5 kilo verdiren şok diyet listesi

3 günde nasıl 5 kilo verilir şimdi öğünlere ve beslenme listesine birlikte bakalım.

  • Kahvaltı : Sebze çorbası, zeytin, maydanoz roka nane tere gibi yeşillikler.
  • Öğle yemeği : Zeytinyağlı sebze yemeği, salata
  • Ara öğün : Sebze ağırlıklı, az miktarda meyve içeren bir smoothie
  • Akşam yemeği : Organik kuzu eti, balık veya tavuk, salata
  • Gün içinde : 2 litre su tüketimine ek olarak günlük olarak hazırlayacağınız 1 litrelik su

Kahvaltıda içeceğiniz sebze çorbasının içine ilikli kemik suyu eklemeniz sizi daha tok tutacaktır. Yeşilliklerden maydanoz hariç istediklerinizi değiştirebilirsiniz. Öğle yemeği ve akşam yemeğinin yerini değiştirebilirsiniz. Her iki öğünde de et tüketebilirsiniz fakat her iki öğünde de sebze tüketmemeye çalışınız. Çünkü kas kaybetmek istemiyoruz. Buna, yapacağınız tüm şok diyetlerde dikkat ediniz.

Ara öğündeki smoothieyi göbek eriten kür, ödem atmak için detoks veya ödem attırıcı smoothie tarifi gibi yağ yakıcı detoks tariflerini kullanarak hazırlarsanız daha çok verim alırsınız.

Gün içinde hazırlayacağınız suyun içine taze zencefil, limon dilimleri ve maydanozu saplarıyla birlikte ekleyip, gün içinde tüketiniz. Hazırlayabileceğiniz diğer detoks suyu tariflerine de bu üç malzemeyi mutlaka ekleyin.

Ara öğünün yerini değiştirebilirsiniz. Kahvaltı ile öğle yemeği arasına veya akşam yemeğinden sonraya alabilirsiniz. Son öğününüzün akşam 19:00 ı geçmediğine emin olun. Bu öğünler dışında aralarda hiçbir şey tüketmeyiniz.

Şok diyet nasıl yapılır

Et, balık ve tavuk tüketirken tabağımızın yarısından fazlasında salata olmasına yani yeşilliğin, etin en az iki katı olmasına özen göstermeliyiz.

Bu şok diyet ile sağlığınızı tehdit etmeden, kısa sürede hem ödemden kurtulup hem de kilo vermeniz mümkün. Diyete başlamadan ve diyet bittikten sonra diğer diyet çeşitlerinden size uygun olan bir tanesini uygularsanız hem şok diyete başlamak daha kolay olur hem de şok diyetle tartıda kaybettiğiniz kilo kalıcı hale gelebilir ve daha da fazla kilo vermeye devam edebilirsiniz.


3 Günde 5 Kilo Verdiren Şok Diyet İle Hızlı Zayıflamak Mümkün


Mevsim geçişlerinde metabolizma hızının değişmesi, bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla enfeksiyon hastalıklarına yakalanma riski de artar.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler