21 Gün Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kilo Verdirir Mi? Öğünlerde Neler Yenir Neler Yenmez Yasaktır? Mehmet Öz Diyeti Liste

21 Gün Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Öğünlerde Neler Yenir Neler Yenmez?

21 Gün Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kilo Verdirir Mi? Öğünlerde Neler Yenir Neler Yenmez Yasaktır? Mehmet Öz Diyeti Liste

21 Gün Diyeti Nedir?

21 gün diyeti 2017 senesinde Doktor Mehmet Öz tarafından sunulan hem doyurucu hem de kilo verdiren bir diyettir. Dengeli ve düşük kalorili bir diyettir.

21 gün diyeti nasıl yapılır? Öğünlerde neler yenir neler yenmez?

21 gün diyetinde şekeri tamamen kesmek gerekir. Ayrıca tüm şekerli gıdalar ve içecekler de 21 gün diyetinde listeden çıkartılır. Tatlandırıcılar ve işlenmiş gıdalar da 21 gün diyetinde yenmez, tüketilmez.

21 gün diyetinde nişastalı ve unlu yiyecekler, hayvansal gıdalar, süt ve süt ürünleri tüketilmez. Bunların yerine sağlıklı yağlar, bazı çerezler ve sebzeler yenir.

Evde zayıflamak için ne yapmalıyım? Ne yemeliyim? Egzersizler ve diyet listesi

21 gün diyetinde öğünler nasıl olmalı?

Pancar, turp gibi kök sebzeler 21 gün diyet öğünlerinde tüketilebilir. Fakat patates, havuç, tatlı patates, bezelye yenmez.

Günde bir bardak tofu, yeşil mercimek, balkabağı, kenevir tohumu, chia tohumu veya keten tohumu tüketilebilir.

21 gün diyetinde neler yenir

21 gün diyetinde her sabah yarım avokado ve öğlen akşam yemeklerinde 2 yemek kaşığı doğal sızma zeytinyağı önerilmektedir. Böylece sağlıklı yağ alınarak, kilo verilmesi hızlandırılır.

Doktor Mehmet Öz Diyeti

21 gün diyetinde hangi çerezler yenir? Günde 2 porsiyon meyve yenebilir. 1 avuç çiğ fındık yenebilir veya bir kaşık fındık ezmesi, meyve ile birlikte tüketilebilir. Eliminasyon diyeti için daha farklı menü hazırlanmalıdır.

21 gün diyeti nasıl yapılır

21 gün diyetinde günde 2 bardak siyah çay ve 1 dilim tam tahıllı ekmek yiyebilirsiniz. Ayrıca 21 gün diyeti öğünleri arasında granola, kavanozdaki tüm soslar, şeker ve tatlandırıcılar, et yumurta ve süt ürünlerinin tamamı yenmemelidir

21 gün diyetinde nelere dikkat etmek gerekir?

Bu diyeti uygularken 3 ana yemek 2 ara öğün şeklinde yemeye özen gösterilmelidir. Öğünler atlanmamalıdır. 21 gün diyeti özel olarak dengelenmiş ve vücudun tüm ihtiyaçlarını 21 gün boyunca sağlıklı bir şekilde karşılayabilecek bir biçimde hazırlanmıştır.

21 gün diyetinde öğünler

21 gün diyetinde kalori saymanıza gerek yoktur. Ve herhangi bir takviye almanıza da gerek yoktur. Diyet oldukça besleyici ve tüm vitaminleri mineralleri sunabilecek şekilde hazırlanmıştır.

Diyet bittikten sonra yeme şeklinize hayvansal gıdaları ekleyerek devam edebilir ve bu şekilde de yine kilo almadan ve hatta yine kilo vermeye devam ederek günlük öğünlerinizi tüketebilirsiniz.


21 Gün Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Öğünlerde Neler Yenir Neler Yenmez?


Gülün! Somurtmak yerine gülmeyi tercih eden kişilerde kalp krizi ve bağışıklık hastalıkları olasılığı %50 daha az.

Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgili bilmeniz gerekenler